Patrycja May - Pamiętnik ze starej szafy || Patronat medialny & przedpremierowo


Data wydania: 5.07.2017

Wydawnictwa Videograf


Zabawna opowieść o dorastaniu młodej, zakompleksionej dziewczyny w czasach chylącego się ku upadkowi socjalizmu i początkach wolnej Polski. Zwariowana rodzina, nieobliczalni przyjaciele, a wreszcie proza życia przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, widziana oczami młodości, gdzie wzniosłość przemian przegrywa z drapieżną chęcią przeżycia przygody. Historie czwórki przyjaciół wkraczających w dorosłe życie, szalonego dziadka Staśka i ciotek: Felicji, której największym pragnieniem jest powtórne zamążpójście, i Amelii – despotki wzbudzającej strach całej rodziny. Dawka śmiechu gwarantowana.


Uczciwie uprzedzam, że nie będzie to typowa recenzja. Być może nie wiecie, ale ''Pamiętnik ze starej szafy'' jest... pamiętnikiem. Autorka, która chce pozostać anonimowa, postanowiła spisać swoje przeżycia i trzeba przyznać, że wyszło jej to całkiem nieźle. Ale od początku. Narratorką jest główna bohaterka, która sypie ironicznymi żartami przy każdej nadarzającej się okazji. Dziewczyna nie miała lekko, często brana za chłopaka, musiała walczyć o swoje miejsce w domu, dzięki temu nauczyła się, że niekiedy trzeba przepychać się łokciami, by dostać to, czego chcemy. Bohaterka opowiada nam o życiu swoim i swojej rodziny w czasach, kiedy w sklepach nie było nic, a żeby dostać cokolwiek trzeba było stać w kolejkach. Czytając tę książkę, wiele razy śmiałam się w głos, bo przygody naszej bohaterki były jedyne w swoim rodzaju, a im starsza ona była, tym więcej zabawnych rzeczy jej się przydarzało. Autorka w sposób bardzo fajny, lekki i śmieszny opowiedziała rzeczy, których doświadczyła w młodości. Książkę czyta się naprawdę błyskawicznie, trochę żałowałam, że aż tak szybko ją skończyłam, bo dawno tak się nie odprężyłam podczas lektury. Wszystkie postaci pojawiające się w tej książce są wyjątkowe, łączy je jedno, autorka pokazała ich w taki sposób, by bawić czytelnika. Wesołą rodzinkę naszej bohaterki często miałam ochotę nazwać rodzinką z piekła rodem, ich pomysły i wzajemne relacje wywoływały śmiech, jednak ta rodzina jest przykładem, że jak trzeba, to staną za sobą murem. To samo tyczy się przyjaciół bohaterki — co by się nie działo, przyjaźń to przyjaźń i zawsze mogą na siebie liczyć.

''Pamiętnik ze starej szafy'' to przezabawna powieść o dorastaniu zakompleksionej dziewczyny na przełomie lat 80 i 90. Książka, choć zabawna to porusza ważne tematy, takie jak relacje rodzinne, przyjaźń czy dojrzewanie do związku. Dajcie się porwać niezwyczajnej opowieści o zwyczajnej zakręconej polskiej rodzinie i ich komicznych przygodach. Ta książka jest gwarancją miło spędzonego czasu, gorąco polecam!
Dziękuję Wydawnictwu Videograf za możliwość przedpremierowego przeczytania książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger